Blogi

KKK

Kõige sagedamad küsimused ja vastused

Ei. Kõik meie majad on ehitatud kliendi jooniste järgi. Usume, et nii nagu on maailmas indiviide on ka erinevaid soove ja nägemusi oma majast. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame teile arhitekte, kelle juurde pöörduda, et leida oma kodu jaoks parim lahendus.

Omavalitsusega suhtleb üldjuhul, kas arhitekt või klient ise. Omalt poolt anname lisaks juurde tööprojekti, mis on vajalik kasutusloa taotlemisel.

Ei, me ei projekteeri maju. Arhitektuurse projektiga aitavad teid meie koostööpartnerid, kelle kontaktid saate meilt. Meie projekteerijad koostavad teile selle põhjal tööprojekti.

Jah, EstHus toodab elementmaju aga seda ainult äriklientidele ja ekspordiks. Erakliendid saavad meie käest tellida MHM ehk ristkiht-naelpuit maju.

Maja koosneb väga paljudest erinevatest materjalidest ja lahendustest. Ühe ja sama maja võib ehitada 2000€ m2 aga ka kallimalt kui 3000€ m2. Kõik oleneb sellest, millised on vajadused ja millist eesmärki soovitakse kodu luues saavutada. Me leiame koostöös Sinuga su perele parima lahenduse.

Keskmine maja saab veekindlaks üldjuhul nädalaga. Fassaaditööd võtavad aega paar nädalat aga võib minna ka kauem – kõik oleneb maja keerukusest, materjalide tarneajast ja välisilmest (nt: milliseid materjale on kasutatud fassaadi jaoks, milline on katuselahendus).

MHM ehk ristkiht-naelpuit on liimi ja keemiavaba massiivne seina element, kus kõik puidukihid on omavahel kokku naelutatud alumiinium naeltega. 

CLT ehk ristkiht-liimpuit on samuti massiivne seinaelement. Aga CLT puhul on kõik puidu kihid omavahel kokku liimitud.

Meil on olemas pikaajaline kogemus moodulmajade tootmisel. EstHus ei ole aastast 2019 enam moodulmaju tootnud. 

Tehniline info