Kõrge elukvaliteet

21. sajandil on tervis tõusnud üheks olulisimaks märksõnaks inimeste eludes. Tervislikkusega arvestatakse toitumisel, töökoha valikul ja tervislikkuse nimel tehakse sporti. On aga üks koht, mille mõju inimese tervisele tihti tähelepanuta jääb, ja selleks on meie kodu ning täpsemalt see, kuidas ja millest on meie kodu ehitatud. MHM ehk ristkiht-naelpuidust maja on parim valik, sest see on looduslikult vastupidav ja jätkusuutlik konstruktsioonimaterjal.

Kestlikkus

Korralik kodu peaks kestma mitu põlvkonda. Kestev lahendus peaks olema võimalikult naturaalne, et toetada nii elanike tervist kui ka ümbritsevat keskkonda. 

Naturaalsus

Vähem keemiat ja omavahel sobimatuid materjale tähendab paremat elukeskkonda. 

Personaalsus

Arutame ja võtame arvesse teie pere vajadusi ning soove, et leida parimad lahendused. Oskame soovitada ja kasutada õigeid materjale.

MHM® - Massiv-Holz-Mauer® ehk ristkiht-naelpuit

Meie kodude alustalaks on ristkiht-naelpuit ehk MHM konstruktsioon. MHM on massiivne täispuidust seinaelement, mis ei sisalda kilet, liimi ega keemilisi aineid ning võimaldab loomulikku soojusvahetust ja niiskuse liikumist, tagades isereguleeruva sisekliima. Lihtsa, kuid geniaalse lahendusega on konstruktsioon muudetud väga tugevaks ja vastupidavaks.

MHM pakub arhitektuurselt palju rohkem võimalusi kui näiteks palkmaja ehitades, kuid sisekliima on neil sarnane.

Ristkiht-naelpuit konstruktsiooni eelised

  • Naturaalne ja Allergiavaba
  • Keemikaalide vaba konstruktsioon
  • Helikindel
  • Maavärinakindel
  • Tugev ja stabiilne
  • Tulekindel REI90
  • Kõrge täpsus tootmisel
  • Lühike ehitusaeg
  • Lihtsalt töödeldav ja viimistletav

Ja boonuseks on võimalik igal ajal seinale kinnitada ka raskeid asju. Näiteks ei pea kartma, et televiisor seina pealt alla kukub.

millest on kodu ehitatud

MHM® - Massiv-Holz-Mauer® ehk ristkiht-naelpuit

Ristkiht-naelpuit ehk MHMi toodetakse kõrgkvaliteetsetest okaspuidulaudadest. Profileeritud lauad on paigaldatud serviti ja ühendatud kihthaaval poolvalmis seinaelementideks, kasutades alumiiniumnaelu. Igale poolvalmis seinaelemendile tehakse vajalikud ukse- ja aknaavad CNC töötlemiskeskuses, kus täpsus on millimeetri pealt paigas.

Kõik kütte-, sanitaarseadmete, elektripistikute ja teiste seadeldiste jaoks vajalikud augud, sooned ja väljalõiked tehakse MHM-seina ülitäpselt arvuti kaasabil. Loomulikult on ka hiljem väga lihtsalt võimalik teha täiendavaid freesimistöid. 

millest on kodu ehitatud

Sinu tervisliku kodu jaoks loodud täislahendus

Kodu peaks toimima taustal nii, et te teda ei märkagi – et see looks teile lisaväärtust. Selleks, et tagada mugav kodu soovitame klientidel kasutada puitkiust soojustust ja kõrgtehnoloogilisi kangaid, mis aitavad reguleerida ruumide sisekliimat, konstruktsioonide niiskustehnilist toimivust ning suurendavad lisaks hoone energiatõhusust. Fermacell kipskiud plaat on soovitatud materjal MHM sisepinna katmiseks ning koos savi- ja lubitoodetega tagab see veelgi parema ja tervislikuma sisekliima.

Klientide kogemused kinnitavad laborikatsetustes tuvastatud head mürapidavust – helilained murduvad õhukanalites. 

millest on kodu ehitatud
millest on kodu ehitatud

Igasugune liigniiskus, mis võib seina tungida näiteks veeavarii korral, saab kiiresti uuesti konstruktsioonist välja ja kuivamisprotsess toimub kiirelt, mis vähendab oluliselt hallituse tekkimise riski.

Ristipidine kinnitus spetsiaalsete alumiiniumnaeltega loob väga tugevad ja stabiilsed elemendid, pakkudes alternatiivi betoon- ja kivikonstruktsioonidele.

millest on kodu ehitatud

Etapid

Enne hinnapakkumise tegemist, peame kliendiga nõu leidmaks kliendi soovidele vastavad materjalid ja lahendused. Soovituslik on meie juurde pöörduda võimalikult varajases etapis.

Selleks, et saaksime hinnapakkumist koostada on meil vaja põhjaplaani, eskiisi, maja vaateid. Hinnapakkumine on pikk protsess ja võtab palju aega. Meie eesmärk on, teha hinnapakkumine, mis on ülevaatlik ja kus on kõik vajalikud osad kirjeldatud, et saaksid lihtsasti aru, millest sinu kodu ehitatakse.

Meie projekteerimistiim teeb vajalikud staatilised arvutused ning tootmise jaoks vajalikud joonised. 

Tootmine toimub meie Vedu tehases, kontrollitud tingimustes. Kogu protsessi dokumenteeritakse. Iga elemendi kohta peetakse eraldi arvestust, tehakse pilte ja täidetakse kvaliteedikontroll lehti.

Tarne objektile toimub meie koostööpartnerite abil. Meie transpordifirmad saavad hakkama ka keerulistes oludes.
Maja elementide paigaldus toimub EstHusist välja kasvanud meeskonnaga, kes on meiega koos olnud algusest peale.