Millised on MHM – Massiv-Holz-Mauer® omadused?

LOODUSLÄHEDANE EHITUS

Inimesed veedavad tänapäeval rohkem aega ruumides sees kui vabas õhus. Ristkiht-naelpuit ehk Massiv-Holz-Mauer (MHM) teeb võimalikuks ühendada töötlemata puidu kui loodusliku ehitusmaterjali eelised kasuga tugevast konstruktsioonist. Unikaalne tootmise meetod aitab vältida ebavajalikku puude langetamist ja kasutab ökonoomselt ära kogu toormaterjali mitmekülgse ehitustoote valmistamiseks. 

KEEMIAVABA

Ristkiht-naelpuit ehk Massiv-Holz-Mauer (MHM) on massiivne täispuidust kuiv seinaelement, mis on täielikult vaba liimist ja keemilistest ühenditest. Füüsikaliste ja bioloogiliste omaduste poolest on tulemuseks suurepärase kvaliteediga konstruktsioonid.

Enam pole vaja minna välja, et olla looduse keskel!

millest on kodu ehitatud

RESSURSSISÄÄSTLIK

Ökoloogiline tasakaal taastuvate loodusressursside puhul on kordi parem kui tavalistel ehituskonstruktsioonidel, mis põhinevad piiratud ressurssidel. Ainult need, kes ehitavad kooskõlas loodusega ja peavad tähtsaks jätkusuutlikust pikemas perspektiivis, kaitsevad tõeliselt meie keskkonda tulevaste põlvkondade jaoks

PIIRIVABA

Ristkiht-naelpuitu toodetakse ja tarnitakse küll üle Euroopa, aga tootmiseks võib kasutada ka ainult kohalikku puitmaterjali.

JÄTKUSUUTLIK

Ressursside hoolikas eemaldamine looduslikust elutsüklist tähendab, et jätkusuutlik metsa uuendamine tagab piisava puidu ka tulevastele põlvkondadele.

Igaüks on erinev: "sama kehtib ju ka hoonete puhul”

Innovaatika, teadus, võimalusterohke planeerimine ja kaasaegsed tootmise tehnoloogiad võimaldavad kehtestada uusi standardeid koos ristkiht-naelpuidust tehnoloogiaga. Kõik füüsiliselt võimalikud konstruktsioonid on teostatavad.

LOODUSLIK ERIPÄRA

Ristkiht-naelpuitu (MHM) valmistatakse soonilistest puidu
kihtidest. Soonte eesmärk on sinna kogunenud õhu abil saavutada konstruktsiooni parem soojapidavus. Ristipidine kinnitus alumiiniumist naeltega loob väga ühtlaselt tugevad
konstruktsioonid. Tootmiseks kasutatakse ainult tehniliselt kuivatatud puitu, kaitsmaks sellega puitkonstruktsioonne puidukahjurite eest

KIIRGUSTE EEST KAITSEV JA HUBANE

Suur täispuidu pind suunab kõrvale peaaegu kõik kõrgsageduslikud kiirgused, mida levitavad erinevad seadmed. Puidu looduslik struktuur ja töötlemata pind reguleerivad õhuniiskust kogu hoones. Ristkiht-naelpuit ehk Massiv-Holz-Mauer (MHM) täispuidust konstruktsioon on hingav luues seeläbi väga tervisliku ja mugava sisekliima.

INDIVIDUAALNE JA KULUEFEKTIIVNE

Aknad, uksed ja kõrid paigaldistele on paigaldatud elementidesse millimeetri täpsusega. Kõrge valmidusaste tagab omakorda äärmiselt kuluefektiivse tulemuse.

KINDEL JA MÕNUS

Ristkiht-naelpuidu konstruktsiooni ühtlane ja stabiilne struktuur loob väga palju kasutusvõimalusi. Naelpuidust elemendid püstitatakse ja pannakse kokku ülikiirelt st majakarp on ilmastiku eest kaitstud kõigest mõne päevaga. Sooja ja mõnusat sisekliimat võib tunda isegi juba ehitusjärgus olevas majas.

Heal lapsel mitu nime: Ristkiht-naelpuit ehk MHM ehk Massiv-Holz-Mauer

KUJUNDA ISE

Ehitusplaadid või voodrilauad võib paigaldada otse ristkiht puitpaneeli siseküljele. Sõltuvalt soojustuse standarditest, võib puitkiudplaati paigaldada ka otse ristkiht puitpaneeli välisküljele. Seda plaati saab juba krohvida või katta voodrilaudade ja fassaadi paneelidega.

ISIKUPÄRA

Krohv kantakse otse isolatsiooni kihile võrgu täiteks. See loob ühtlase ja väga maitseka väljanägemise. Sellist tüüpi fassaad on väga vastupidav ilmastikutingimustele ja vajab väga vähe hoolt. Isikupära saab lisada individuaalse ja atraktiivse pinnastruktuuriga või erinevate värvilahendustega. On ütlematagi selge, et puidu ja krohvi kombinatsioon on ka võimalik sõltuvalt isiklikest eelistustest.

LAS LOODUS TÖÖTAB SINU JAOKS

Puidust fassaadi saab luua, kas horisontaalse või vertikaalse laudisega. Välisvoodrilauad kaitsevad optimaalselt seina konstruktsiooni ja isolatsiooni kihti ilmastiku mõjude eest. Fassaadi võib kujundada populaarsetest puitudest nagu kuusk, mänd, lehis või isegi lehtpuust. Puidust fassaad, mis lähtub Sinu enda ideest ja kujundusest, võlub oma loodusliku eripäraga.

LASE OMA SEINADEL HINGATA

Kui soovite vältida liime ja muid kemikaale, siis selleks on ristkiht-naelpuit, mis ei erita mitte ühtegi toksilist ühendit. Liimid, kiled, liimitud puitpaneelid ja muud tehismaterjalid takistavad loomulikku soojusvahetust ja õhuniiskuse konvektsiooni.
Isereguleeruv sisekliima loob eriliselt mugava ja tervisliku elukeskkonna. Ristkiht-naelpuidust elemendid sõna otseses mõttes hingavad: konstruktsioonid on auru läbilaskvad, mistõttu nad imavad, salvestavad ja vabastavad niiskust.

EI MINGIT HALLITUSE TEKKIMISE OHTU

Hallitus kujutab endas märkimisväärset ohtu elanike tervisele. Ristkiht-naelpuidu puhul on see aga absoluutselt välditav, kuna tegemist on täielikult kuivade ja auru läbilaskvate konstruktsioonidega.

Puidust ehitamine on kasulik nii inimestele kui ka keskkonnale.